O červené slepičce

Náměty a nápady > PŘEDŠKOLÁCI > 22. 3. - 26. 3. O červené slepičce

S jarem přichází všechno to pěkné, milé a příjemné, na co v mrazivých dnech všichni čekáme - hřejivé slunečné paprsky, probouzející se příroda, barevný svět kolem nás a s tím i  příjemnější nálada a radost ze života. Čekají na to i zvířátka v přírodě, ale i na statku. Tento týden si budeme hrát se slepičkou. Poslechneme si pohádku O červené slepičce, kterou Vám maminka nebo tatínek rádi pomohou přečíst. Vy děti, budete číst obrázky.

812.jpg 813.jpg

1. Úkol děti / soustředěný poslech, rozvoj souvislého vyjadřování, porozumění textu/

Poslechnout si pohádku a rodičům ji samostatně převyprávět.

Úkol pro rodiče: / rozvíjení slovní zásoby /

Prosíme rodiče, vysvětlete dětem neznámá slova z pohádky, která vysvětlují jakou práci musela slepička udělat před tím, než si pochutnala na chlebu.

- zasít - dávat semínka do země

- žít - posekat obilí na poli

- sklidit - posbírat obilí a odvézt z pole domu

- cep - nástroj na mlácení obilí

- vymlátit - cepem se do klásků bouchá, až z klásků vypadnou zrníčka

- mlít - rozdrtit zrníčka na mouku

2. úkol pro děti /rozvoj jemné motoriky, zdokonalení stříhání, tvoření podle předlohy /

Děti ,vyrobte si podle návodu loutky zvířátek, které znáte z pohádky O červené slepičce. Až je budete mít vyrobené, zahrajte celé rodině divadlo. Nezapomeňte nám loutky vyfotit a poslat foto. Moc se na to těšíme.

816.jpg 818.jpg 814.jpg 815.jpg 817.jpg

3. úkol pro děti / procvičování paměti/

Zahrajte si společně s celou rodinou jazykovou hru Na  slepičku

Úkolem je společně zopakovat básničku a kdo je na řadě, zopakuje bezchybně slova, která přidali předchozí hráči a doplnit další slovo. Řetězec slov by měl být dlouhý maximálně 5 -6 slov. Potom se hra opakuje s jinými slovy.

4. úkol pro děti / pochopit jednoduchou hádanku, poznat rým/

Rodiče prosíme, přečtěte dětem hádanku. Děti, až uhodnete správně o kom hádanka je, najděte správný obrázek , spojte ho s hádankou a obrázek si vybarvěte. Určete v hádance slova, která se rýmuji.

5.úkol pro děti / orientace v číselné řadě, chápat číslo jako počet prvků/

Na pracovním listu přiřaď ke každému hnízdečku jednu slepičku a do hnízda dokresli tolik vajíček, kolik značí číslo u hnízdečka

6.úkol pro děti /rozvoj grafomotoriky, procvičení správného úchopu psacího náčiní, procvičení koordinace oka a ruky/

-dokresli obrázky,
-spoj obrázky podle předkreslené čáry- pracovat zleva doprava

-dokresli slepičce vajíčka podle vzoru

827.jpg 828.jpg 826.jpg

7.úkol pro děti / rozlišit krátké a dlouhé slabiky/

8. úkol pro rodiče i děti /přizpůsobit či provést jednoduchý pohyb podle pokynů/

- děti, dejte si rozcvičku s abecedou. Vyhláskuj si písmena, která tvoří tvé jméno a postupně udělej cviky, které jsou napsané vedle písmena. Popros rodiče, určitě ti cviky rádi přečtou. Můžeš si zacvičit i jiná slova a jména. Maminka i tatínek může cvičit s tebou. Přejeme super zábavu.

Celý týden jste si děti hrály s pohádkou O červené slepičce. Na závěr nám udělají velikou radost vaše obrázky pohádky, které nám můžete poslat mailem nebo přinést, až půjdete s rodiči na procházku, do školky a vhodit obrázek do schránky. Obrázky nalepíme na okno a budou všem dělat náramnou  radost. Na školkovém plotě, u dopisní schránky, na vás, děti čeká ještě, poslední úkol.

Pexeso ke stažení