HURÁ! CIRKUS

kouzelníka obdivují,

sloni, psi i opice,

líbí se jim velice.

Máš doma modelínu? Nakresli si klauna, vyválej válečky z modelíny a vytvoř klaunovi vlasy.

Chlapeček se chystá na karneval. Vystříhej obrázky a seřaď podle posloupnosti děje nebo označ čísly či počtem puntíků, jak obrázky následují za sebou.

V cirkuse mají právě vystoupení klauni a žonglují s geometrickými tvary. Pojmenuj tvary a vybarvi je podle vzoru.

Podle návodu se pokus vyrobit také takového akrobata

Klaun právě dělá legrácky. Spoj čarou klauna s tvarem ( symbolem ), který vystihuje jeho pohyb.

Obtáhni jednou čarou namalovanou smyčku. Začni u zeleného puntíku, skonči u červeného. Na prázdný papír nakresli další takové smyčky. Nezapomeň na správné držení tužky.

Ukazuj a jmenuj barvy, jaké budou následovat nebo správně vybarvi. Barvy se musí  pravidelně opakovat.

Klaun je fešák, a tak má vždy sladěný motýlek s cilindrem. Víš, který cilindr je kterého klauna? Spoj čarou do párů.

Nastříhej si proužky papíru, slep je lepidlem do kroužků, nakresli nebo namaluj klauna a z kroužků mu udělej vlasy.

Za koho jsou děti převlečené? Pojmenuj celou větou.
Kdo je kdo? Spoj stejné postavy čarou. Obrázek si můžeš také vybarvit.

Popros maminku nebo tatínka, ať ti ukáže, jak se skládá harmonika a zkus to taky tak. Dbej na přesnost. Dozdob nebo dokresli podle vzoru.

Najdi 7 rozdílů

Doplň s pomocí maminky/tatínka slova do řádků a vylušti křížovku.

Doplňuj slova za obrázky a uhodni hádanku.

Vystříhej si obrázky klaunů a jejich stínů a utvoř správné dvojice.