Den matek 10. května

Náměty a nápady > Den matek 10. května

Den matek se začal slavit na počátku 20. století ve Spojených státech amerických. Je to den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě. V Česku se slaví druhou květnovou neděli. V tento den dávají děti svým matkám květiny nebo jiné dárky, většinou vlastnoručně vyrobené.

Pohádka o mamince

Bylo, nebylo, žila jedna maminka. Protože byla milá a stále se usmívala, všichni ji měli rádi. Maminka moc ráda chodila se svými dětmi na procházky do parku nebo na dětská hřiště a často sebou brávala i děti sousedů. Tam si pak pro všechny vymýšlela různé úkoly a soutěže, aby získaly obratnost, vytrvalost a sílu. Nezapomínala samozřejmě všechny odměnit, nejčastěji doma pečenými koláči. A ty povidlové uměla nejlépe na světě. Když bylo špatné počasí hrála si s dětmi jejich oblíbené hry, třeba Člověče nezlob se! Nebo si sedla ke klavíru a učila děti zpívat české písničky.
Děti potom moc rády, bez odmlouvání, pomohly mamince s úklidem, vynesly smetí, ale nejraději pomáhaly s pečením koláčů. To měly povidla až za ušima.
A večer před spaním maminka nikdy nezapomněla vyprávět dětem příběhy a pohádky, z nichž si mnohé sama vymýšlela.
Ale ona to vlastně není pohádka, vždyť je to povídání o mojí mamince.