Kytičky

Třídní učitelky:
Eva Zábrodská, Eva Vlasáková, Marcela Koubková, Johana Humpálová DiS.

Celý školní rok se budeme s dětmi připravovat na vstup do školy. Budeme s dětmi pracovat formou projektů, využívat budeme především prožitkové a kooperativní učení. Smyslem těchto projektů je využívat situace z pohádek, příběhů nebo básniček a propojit je nenásilným způsobem s běžným životem, se skutečností, s tím, co děti prožívají. Projekty mají děti bavit, protože potom mají chuť se něco nového naučit. Budeme si upevňovat praktické dovednosti, kutilství pomocí Tvořivé hry, pěstitelské záliby, pohybové aktivity, hudební a výtvarnou tvořivost. Projekty budou dětem přinášet zajímavé náměty a nápady pro rozvíjení školní připravenosti v jednotlivých oblastech zrakové vnímání, sluchové vnímání, předčíselné představy, rozvoj pozornosti a rozvoj sociálních dovedností. Témata, která děti baví, pomáhají udržet jejich pozornost, která je důležitá pro jejich přípravu na vstup do ZŠ. Během školního roku budeme pravidelně zařazovat Metodu Hejného, k rozvoji předmatematických schopností.