Plavíme se za zvířátky po celém světě

Náměty a nápady > Plavíme se za zvířátky po celém světě

Byl jednou jeden kluk Pepík a ten byl s rodiči u moře, jako každý správný kluk toužil být námořníkem a tak se nejraději procházel po přístavu a pozoroval lodě kotvící u moře. Když uviděl vousatého námořníka v pruhovaném tričku, osmělil a zeptal se ho: "Nepotřebujete plavčíka? Pruhované tričko mám a plavat taky umím." "Ukaž", zabručel námořník. Pepík sundal pruhované tričko a skočil do vody šipku a předváděl prsa, kraula, znak, motýlka a čubičku. Ale co se nestalo, v tu chvíli se v přístavu objevila velryba, když uviděla odhozené pruhované tričko zajásala: " Sláva, nazdar, hurá! Pruhované tričko je můj dávný sen!" Nandala si tričko na hlavu, mávla ocasem a byla pryč. "Vrať mi moje tričko!" volal Pepík "Copak mě vezmou za plavčíka, když nebudu mít pruhované tričko?!" Ale velryba už byla pryč a tak Pepík skočil do lodičky, která byla opodál, opřel se do vesel a vyrazil velrybu hledat. Pomůžete mu děti také velrybu najít?

První světadíl, kam se Pepík vydal velrybu hledat byla Afrika, velrybu tam ale nenašel, zato se tam seznámil s jinými zvířátky. Znáš některé?

Zkuste si vyrobit lva z roličky a nebo se naučit kreslit žirafu.

Zvířátka z Afriky mu poradila, ať se zkusí podívat do Asie, třeba tam velrybu najde a tak Pepík nelenil, zvířátkům poděkoval a plul dál.

Víš, která zvířátka žijí v Asii? Můžeme tu vidět, medvěda ledního i hnědého, tuleně, mrože, soba, polární i lišku obecnou, lumíka, vlka, jelena, losa, tygra ussurijského, divoké kozy, koně i ovce. V poušti uvidíme velbloudy, štíry i hady. V tropickém deštném lese můžeš spatřit řadu hmyzu, plazů, orangutana i tygra. A v Číně je gazela, buvol, nosorožec slon i panda velká. Zvířátek je tu opravdu plno, aby ne, když Asie je největší světadíl.

Z proužků papíru si vytvoř hada a také můžeš najít správné stíny zvířátek, ani v Asii se s Pepou nudit nebudeš.

Poskládej si medvídka a dej ho do klece, ať ti neuteče, z bílého papíru medvěda ledního nebo z hnědé medvídka hnědého, v Asii můžeš vidět oba.

Další Pepíkova cesta vedla do Australie, už se těšil, která zvířátka uvidí tam. Mezi nejznámější zvířata patří klokan, koala, ptakopysk, tasmánský čert, delfíni, papoušci, pes dingo, žralok, krokodýl i hadi.

Nejvíce Pepíka zaujal klokan, jestli se chceš něco o klokanech dozvědět, tak se podívej na: https://www.youtube.com/watch?v=F5ykiDF5poU

Pak se vydal na cestu do Ameriky, nejdříve navštívil Ameriku Jižní a pak Severní. Viděl plno nových zvířátek, ale velrybu opět nepotkal.

Poskládej si obrázky zvířátek z kamínků

Nakonec, když plul zpátky do Evropy, velrybu spatřil v severozápadním Atlantiku. Velryba nejdříve Pepovi tričko vrátit nechtěla, ale když viděla jak je smutný, tak mu ho přeci jen dala a pravila "Tak se nezlob, Pepo, já jsem si vždycky přála mít pruhované tričko a to tvé se mi moc líbilo, ale přeci jen mi bylo malé, seženu si někde větší" mrskla ocasem a byla ta tam. A tak měl Pepík své tričko zpět a mohl plout do Evropy odkud se vydal tričko hledat. Namořníci, ale už v přístavu nebyli. Pepa procestoval celý svět na lodi, takže byl taky takový námořník a vůbec nevadilo, že nemá pruhované tričko. Vy jste s ním děti také cestovaly a viděly jste spoustu zajímavých zvířátek, tak doufám, že se vám plavba s Pepou líbila.

Naučte se písničku : https://www.youtube.com/watch?v=06-kc8ajEkQ

A jestli vás některá zvířátka ze světa zaujala, poproste rodiče a navštivte třeba pražskou ZOO.

Zkuste si také vytvořit třeba kru, poušť, savanu  nebo deštný prales. Bude vám stačit vysoký plech, třeba kostky ledu, písek, kamínky či travička a zvířátka, která doma máte.